Masz pytania ? Zadzwoń: +48 726 865 016

Kategorie blog
Zabawki dla dzieci z autyzmem - zamknięty świat kolorów, dźwięków i łamigłówek. 0
Zabawki dla dzieci z autyzmem - zamknięty świat kolorów, dźwięków i łamigłówek.

Objawy autyzmu u dzieci zwykle pojawiają się w wieku 2 lub 3 lat. Niektóre opóźnienia rozwoju mogą pojawić się jeszcze wcześniej i często można je zdiagnozować już w 18 miesiącu. Badania pokazują, że wczesne rozpoznanie i praca nad dzieckiem, a w szczególności praca przez zabawę z wykorzystaniem odpowiednich zabawek, czyni cuda i prowadzi do pozytywnych wyników. 

czytaj całość »
Jakie zabawki sprawdzą się dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu? 0
Jakie zabawki sprawdzą się dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu?

Dzieci, które mają jakiekolwiek niepełnosprawności, na przykład zaburzenia ze spektrum autyzmu, będą potrzebować większej stymulacji w pewnych zakresach, a mniejszej w innych. Ważne, aby wybrać odpowiednie zabawki w taki sposób, aby nie zakłócały rozwoju, tylko go wspomagały. Wbrew pozorom, nie jest to takie trudne, jeśli poznamy kilka zasad.

czytaj całość »
Zabawki wspierające rozwój dzieci z autyzmem 0
Zabawki wspierające rozwój dzieci z autyzmem

Zabawki dla dzieci z autyzmem to oprócz specjalnych przeznaczonych do tego celu zabawek terapeutycznych, również najzwyklejsze przedmioty dostępne w typowym w sklepie z zabawkami. W zabawie z dziećmi zmagającymi się z tą chorobom musimy mieć na uwadze specyfikę problemów, z jakimi się one zmagają oraz wykazać się kreatywnością. W ten sposób możliwe będzie połączenie zabawy ze wspomaganiem rozwoju dziecka.

czytaj całość »
Zabawki dla dzieci chorujących na autyzm 0
Zabawki dla dzieci chorujących na autyzm

Poszukując zabawki dla dzieci z autyzmem, wcale nie musimy korzystać ze specjalistycznego sklepu. Wiele z powszechnie dostępnych zabawek doskonale spełni swoje zadanie dla w wypadku dzieci z autyzmem. 

Rodzice dzieci z autyzmem nieustannie martwią się, czy robią wystarczająco dużo, czy robią właściwe rzeczy, aby pomóc swoim dzieciom rozwijać się.Spora pomocą w walce o własne dziecko i jego rozwój mogą być odpowiednio dobrane zabawki. Dzieci z autyzmem, podobnie jak większość dzieci, lubią zabawki i rozrywki z tym, że dzieci te wolą niektóre gry bardziej niż inne. Wybierając zabawkę dla każdego dziecka, również dla dziecka z autyzmem, zacznij od rozważenia jego preferencji. Wybór odpowiedniej zabawki zależy bardziej od zainteresowań i umiejętności zabawowych dziecka niż od jego wieku. Młodsze dzieci często korzystają z zabaw opartych na zmysłach, podczas gdy starsze dzieci mogą preferować bardziej skomplikowane łamigłówki. 

czytaj całość »
Jakie zabawki dla wyjątkowych dzieci? 0
Jakie zabawki dla wyjątkowych dzieci?

Zabawki umilają codzienność maluchom i ułatwiają organizację rodzicom, którzy potrzebują chwili na zajęcie się obowiązkami. O ile wybór zabawek dla dzieci rozwijających się prawidłowo nie jest szczególnie trudnym zadaniem, o tyle dobór zabawek dla maluchów z zaburzeniami, może spędzić sen z powiek. Wśród wielu schorzeń, które dotykają dzieci, najczęściej spotykanym jest  spektrum autyzmu, w tym zespół Aspergera. Takie dzieci są po prostu inne. I kropka. Nie sprawimy, że nagle cudownie dostosują swoje zachowania do obyczajowych wymagań, ale możemy ułatwić im rozwój społeczny. Jak to zrobić? Systematyczną pracą, która nie musi być nużąca i wyczerpująca, a wręcz przeciwnie – może przynieść wiele radości i satysfakcji.

czytaj całość »
Latarka szperacz - co warto wiedzieć i jak wybrać odpowiednią? 0
Latarka szperacz - co warto wiedzieć i jak wybrać odpowiednią?

Latarka szperacz - co warto wiedzieć i jak wybrać odpowiednią?

Latarka szperacz jest specjalistycznym, wartym uwagi sprzętem, który bez problemu poradzi sobie z dokładnym rozświetleniem całego pomieszczenia. Szczególnie przydaje się podczas poszukiwania konkretnych przedmiotów, co również jest powodem, dlaczego najczęściej wykorzystywana jest przez służby mundurowe. Co powinniśmy wiedzieć przed zakupem takiego urządzenia i na co zwrócić uwagę? Dlaczego latarka szperacz stanowi must have w każdym domu?

czytaj całość »
Opakowanie na alkohol, czyli jak zaskoczyć solenizanta? 0
Opakowanie na alkohol, czyli jak zaskoczyć solenizanta?

Opakowanie na alkohol, czyli jak zaskoczyć solenizanta?

Prezent to nie tylko upominek - odpowiednie zapakowanie ma również ponadprzeciętne znaczenie pod kątem jego ogólnego odbioru. Warto pamiętać o tym aspekcie niezależnie czy jest to impreza urodzinowa, wieczór kawalerski, wesele bądź inna okoliczność. Poznaj najlepsze opakowania na alkohol, które z całą pewnością zaskoczą solenizanta!

czytaj całość »
Na co zwracać uwagę wybierając zabawki dla dziewczynek? 0
Na co zwracać uwagę wybierając zabawki dla dziewczynek?

Na co zwracać uwagę wybierając zabawki dla dziewczynek?

Każdy rodzic wie doskonale o tym, że najlepsza zabawa to taka, która w wysokim stopniu wpływa również na rozwój dziecka. Współczesna oferta rynkowa zabawek dla dzieci jest tak szeroka, że czasami możemy czuć się mocno zdezorientowani przed zakupem prezentów dla naszych pociech. Czym przede wszystkim powinniśmy kierować się poszukując idealnej zabawki dla dziewczynek? 

czytaj całość »
Zabawkowy karabin na piankowe strzałki - czy warto kupić? 0
Zabawkowy karabin na piankowe strzałki - czy warto kupić?

Zabawkowy karabin na piankowe strzałki - czy warto kupić?

Przychodzi taki czas, że nasza pociecha zaczyna marzyć o karabinie do zabawy. Na rynku znajdujemy przeróżnego rodzaju zabawkową broń, ale okazuje się, że wybór wcale nie jest taki prosty. Karabiny typu Nerf to nic innego jak wyrzutnie strzałek dostępne w wielu modelach. Jeśli nie wiesz jak podejść do nabycia zabawkowego pistoletu oraz zastanawiasz się czy jego zakup to dobry pomysł, zapraszamy do zapoznania się z poniższymi informacjami, które przybliżą ten temat.

czytaj całość »
Jakie zabawki interaktywne wybrać? Najlepsze propozycje dla naszych dzieci 0
Jakie zabawki interaktywne wybrać? Najlepsze propozycje dla naszych dzieci

Jakie zabawki interaktywne wybrać? Najlepsze propozycje dla naszych dzieci

Dzieci to mali odkrywcy, którzy uwielbiają poznawać świat. Zabawa, to ich podstawowa forma do rozwoju. Dlatego właśnie dobór odpowiednich zabawek to kwestia priorytetowa. Zabawki interaktywne to bardzo ciekawa, rozwijająca propozycja. Jakie warto wybrać? Na co warto zwrócić uwagę? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Ciekawi? Zaczynamy! 

czytaj całość »
Zabawki do kąpieli dla dziecka - Jakie wybrać? 0
Zabawki do kąpieli dla dziecka - Jakie wybrać?

Zabawki do kąpieli dla dziecka - Jakie wybrać?

Zabawki do kąpieli dostosowane pod względem wiekowym to najlepszy wybór. Liczy się również wysoka jakość materiału, z którego zostały wykonane. Warto wykazać się kreatywnością i kupić dla dziecka produkty rozwijające jego umiejętności ruchowe i poznawcze. Kąpiel jest czasem relaksu. Dzięki temu Twoja pociecha będzie mieć spokojniejszy sen. Szeroki wybór produktów na rynku sprawia, iż z pewnością wybierzesz coś pod względem indywidualnych upodobań swojego maluszka. 

czytaj całość »
Zabawki dla niemowląt - jakie wybrać i na co zwrócić uwagę? 0
Zabawki dla niemowląt - jakie wybrać i na co zwrócić uwagę?

Zabawki dla niemowląt - jakie wybrać i na co zwrócić uwagę?

Wybór zabawek dla niemowląt jest naprawdę szeroki, dlatego nie powinien stanowić dla nikogo problemu. Jak jednak znaleźć taką zabawkę, która nie tylko umili dziecku czas, ale również wniesie w jego życie wartość edukacyjną - ucząc je czegoś nowego? Czym charakteryzują się dobre zabawki dla niemowląt i na co zwracać uwagę podczas wyboru?

czytaj całość »
Zabawki dla rocznego dziecka - świadomy wybór w trosce o rozwój 0
Zabawki dla rocznego dziecka - świadomy wybór w trosce o rozwój

Zabawki dla rocznego dziecka - świadomy wybór w trosce o rozwój

 

Kiedy dziecko wyrasta już z kolorowych grzechotek i kontrastowych książeczek, przyciągających jego uwagę, przed rodzicem staje duże wyzwanie w zakresie wyboru odpowiednich dla niego zabawek. Roczny maluch potrzebuje już nie tylko stymulacji wzrokowej, ale również pomocy w budowaniu różnorodnych umiejętności, pojawiających się wraz z kolejnymi etapami rozwoju. Zabawki warto więc wybierać świadomie, by były one nie tylko atrakcyjne, ale również towarzyszyły małemu człowiekowi w codziennych wyzwaniach.

czytaj całość »
Co uczy i bawi? Czyli zabawki dla 3-latka 0
Co uczy i bawi? Czyli zabawki dla 3-latka

Co uczy i bawi? Czyli zabawki dla 3-latka

Kiedy zastanawiamy się nad pomysłem na prezent dla dziecka, pierwsze do głowy naturalnie przychodzą zabawki. Są one zawsze dobrym pomysłem szczególnie we wczesny wieku dziecka. Na początku rozwoju naszych małych pociech bardzo ważne jest próbowanie nowych rzeczy i ciągły rozwój poprzez zabawę. Dlatego też warto skupić się na takich zabawkach, które nie tylko dostarczają ogrom pozytywnych emocji, ale również pobudzają do nowych aktywności i pomagają w poznawaniu otaczającego świata.

czytaj całość »
Na co zwracać uwagę przy wyborze zabawek dla dziecka? 0
Na co zwracać uwagę przy wyborze zabawek dla dziecka?

Na co zwracać uwagę przy wyborze zabawek dla dziecka?

 

Zabawki są bardzo ważne w życiu każdego dziecka. Dzięki nim rozwijają swoją kreatywność, uczą się oraz produktywnie zapełniają swój wolny czas. Zabawa odpowiednimi zabawkami dobranymi do wieku i zainteresowań dziecka niesie za sobą szereg pozytywnych korzyści. Jakie zabawki wybrać dla dziecka? Na co zwracać uwagę przy ich kupnie? Tego dowiesz się w niniejszym artykule. 

czytaj całość »
Masażery do ciała- co warto o nich wiedzieć? 0
Masażery do ciała- co warto o nich wiedzieć?

Masażery do ciała- co warto o nich wiedzieć?

 

Masaż jest świetnym sposobem na odprężenie, jak i pobudzenie organizmu do zdrowego działania. Regularne masaże wpływają w sposób korzystny na zdrowie człowieka. Są w stanie niwelować bóle głowy, mięśni i stawów, a także pobudzać krążenie i zmniejszać cellulit.  Ponadto, pomagają w zachowaniu dobrego wyglądu skóry twarzy. Tego rodzaju zabieg możemy wykonać samodzielnie w domowym zaciszu, poprzez użycie dostępnych na rynku masażerów.

czytaj całość »
Drewniane zabawki dla 2-latka to jakość i prostota 0
Drewniane zabawki dla 2-latka to jakość i prostota

Drewniane zabawki dla 2-latka to jakość i prostota

Temat zabawek dla dzieci to sprawa pozornie prosta. Mamy ogromny wybór i producenci zabawek prześcigają się w kolejnych modelach i pomysłach na nowe zabawki. Warto w gąszczu zabawek wybrać te, które dziecko naprawdę zaakceptuje i będą dla niego rozwojowe, bezpieczne, ale i dopasowane do jego charakteru i umiejętności. Zobaczmy jakie zabawki mogą przydać się dla dwulatka.

 

czytaj całość »
Zabawki sensoryczne – rozwój przez zabawę 0
Zabawki sensoryczne – rozwój przez zabawę

Zabawki sensoryczne – rozwój przez zabawę

Zabawki sensoryczne polecane są niemowlakom od pierwszych dni życia. Dzięki nim najmłodsze dzieci oswajają się z otaczającym je światem. Co tak wyjątkowego jest w tego typu zabawkach i jak wpływają na rozwój małego człowieka? Zalet jakie posiadają zabawki sensoryczne jest wiele, warto je poznać i wiedzieć czym powinniśmy kierować się przy wyborze najlepszych zabawek dla pociech w rożnym wieku.

 

czytaj całość »
Jakie zabawki dla 4 latka 0
Jakie zabawki dla 4 latka

Jakie zabawki dla 4 latka 

Czteroletnie dziecko potrzebuje mnóstwa uwagi, ale także dobrej i zróżnicowanej tematycznie zabawy. Spraw, by dzieciństwo Twojej pociechy było jeszcze szczęśliwsze, oferując jej najwyższej jakości zabawki klasy premium - bezpieczne i dopasowane do jej wieku. W sklepie strefa24 znajdziesz szeroki wybór zabawek dla Twojego czterolatka - wybierz odpowiednią i patrz, jak na jego ustach pojawia się uśmiech!

czytaj całość »
Powraca moda na drewniane zabawki dla dzieci 0
Powraca moda na drewniane zabawki dla dzieci

Powraca moda na drewniane zabawki dla dzieci

Wielu dzisiejszych dorosłych z nostalgią wspomina czasy dzieciństwa, w których zabawki z drewna stanowiły ważną część dziecięcego świata. Obecnie drewno znów wraca do łask i zabawki wykonane z tego materiału szturmem zdobywają rynek. Jakie są zalety zabawek z drewna i dlaczego znów są na topie?

Drewniane zabawki królowały w bawialniach i przedszkolach okresu PRL i lat 90. - były wówczas obecne przede wszystkim w formie klocków, na których wychowały się całe pokolenia dzisiejszych inżynierów i architektów. Ówczesne klocki doskonale pobudzały dziecięcą wyobraźnię i były elementem budulcowym coraz bardziej zaawansowanych konstrukcji. Dziś obserwujemy renesans drewnianych zabawek - i to już nie tylko pod postacią klocków, ale wielu innych, często bardzo zaawansowanych form, które umilają czas młodszym i starszym dzieciom.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl