Masz pytania ? Zadzwoń: +48 726 865 016

Produkt dnia
Słuchawki Bezprzewodowe Douszne
Słuchawki Bezprzewodowe Douszne
69,90 zł
szt.
Długopisy golfisty deluxe
Długopisy golfisty deluxe
49,90 zł
szt.
Łapacz Kapsli Motocykl
Łapacz Kapsli Motocykl
299,00 zł
szt.
ROMANTIC KPL 6 FILIŻANEK 280ML ZE SPODKAMI SAFA
ROMANTIC KPL 6 FILIŻANEK 280ML ZE SPODKAMI SAFA
349,90 zł 239,90 zł
szt.
LIVELLO KUBEK ZAPARZACZ
LIVELLO KUBEK ZAPARZACZ
65,99 zł 44,90 zł
szt.
Zestaw gorących kamieni do masażu
Zestaw gorących kamieni do masażu
169,99 zł 99,00 zł
szt.
ROMANTIC FILIŻANKA JUMBO ZE SPODKIEM SAFA
ROMANTIC FILIŻANKA JUMBO ZE SPODKIEM SAFA
76,90 zł 59,90 zł
szt.
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Opcja taka jak Spacerail, czyli tor kulkowy wydaje się być tą nietypową opcją dla dziecka w wieku lat sześciu lub ośmiu. Mowa tu konkretnie o tym, że dziewczynki raczej preferują lalki, a chłopcy opcje takie jak tor dla samochodzików wyścigowych lub modele RC, których to możliwości można zaliczyć do tych wybitnie ciekawych. Jeśli zaś chodzi o zabawki takie jak Spacerail to dają one frajdę przy składaniu, a potem zapewne podczas tego puszczania rozmaitych kulek, ale na dłuższą metę wiele dzieci może zaliczyć coś takiego do opcji dość nudnych, bo to raczej dekoracja na półkę w typowym pokoju dziecięcym, a konkretniej pewna część dzieci się tym zabawi, a potem tylko okazyjnie będą spuszczać tym torem metalowe lub te wykonane z tworzywa kulki. Zabawka ta jest też opcją dość ciekawą do tej nauki fizyki, choć nie dla typowego sześciolatka, bo taki sześciolatek preferuje zabawki z którymi może się wybrać na plac zabaw, a ta konkretna zabawka nie jest aż tak tanią i co równie istotne jest też zbyt delikatną do wybrania się z nią poza dom.

 

Spacerail

Inspiracje.

Zabawka taka jak Spacerail uczy tego jak zachowują się obiekty takie jak stalowe kulki po wypuszczeniu na tor, a taka nauka ciekawą jest dla dzieci w pewnym wieku, czyli dla tych, które mają blisko dziesięć lat, potrafią dbać o zabawki i nabywają wiedzę. Wiedza taka z czasem się przydaje, bo po jakimś czasie dziecko takie może samodzielnie wykonać zabawkę, w której to przypadku kulka wypuszczona na tor coś aktywuje. Stworzenie czegoś w tym stylu wymaga zręczności i kreatywności jednocześnie, ale najważniejszym jest to, by zabawka tego typu zainspirowała już na samym początku. Wielu dzieci nie zainspiruje, bo chłopcy zapewne wolą dostać coś takiego jak w pełni metalowy czołg rc, a takowy jest sporo wart i to nawet wtedy gdy jest to zaledwie opcja dla niezbyt dużych dzieci. Chłopcy często też uszkadzają takie wartościowe modele eksperymentując z nimi. Tak właśnie nie powinni eksperymentować, ale tor dla kulek to coś innego. Mowa tu o tym, że jeśli chłopak po pewnym czasie z jakichś przedmiotów użytkowych stworzy większą wersję takowego, w którego przypadku kulka aktywuje kilka funkcji, to raczej przejdzie na ten wyższy poziom.

Dekoracja.

Wydaje się to być dziwnym pomysłem, ale nawet pewne osoby dorosłe kupią sobie Spacerail jako taką dekorację na biurko w gabinecie. Istnieją też i inne dekoracje, takie jak kołyska Newtona wykonana z chromowanej stali, ale taki tor dla kulek to także coś co może trafić na biurko. Mowa tu o tym, że w porównaniu z o wiele bardziej wyszukanymi rzeźbami posrebrzanymi lub chromowanymi taki tor kosztuje raczej niewiele i co równie istotne także przyciąga uwagę. Może i wygląda on nieco dziwnie, ale w tym raczej nie tkwi problem i co równie ciekawe nie każdy ten dość nietypowy wygląd uzna za jego wadę. Tak czy inaczej istnieją inne dekoracje na biurko, które to prezentują się dziwniej, a ludzie i tak takie wybierają i to ze względu na upodobanie. Kluczowe znaczenie może mieć też i to, że taka dekoracja czasami musi do pewnego stopnia wyróżnić w gabinecie prawnika lub notariusza, a taki tor to jeden z ciekawszych pomysłów, bo to fizyka podana w ciekawej formie.

Składanie.

Wielu z nas doskonale wie o tym, że składanie Spacerail do pewnego stopnia przypomina klocki marki LEGO, czyli w tym konkretnym przypadku także istnieje ta instrukcja i co równie istotne wystarczy jakieś kilka minut składania by ukończyć dzieło. Takie składanie rzecz jasna do jakiegoś stopnia ułatwia instrukcja, ale i bez niej niektóre dzieci z rozbudowaną wyobraźnią przestrzenną radzą sobie dość dobrze. Dodatkowo po pewnym czasie same mogą robić o wiele ciekawsze tory dla kulek z kilkoma pętlami inspirując się tym zakupionym w sklepie z wieloma typami zabawek. Takie inspirowanie się rzecz jasna nie jest dziwne i co równie istotne niektóre dzieci, po edukowaniu się takimi zabawkami wyrastają na eksperymentatorów publikujących w sieci filmy ze sporymi torami dla kulek, których elementami stają się nawet te wyjątkowo często spotykane domowe przedmioty użytkowe. Tego podejścia do sprawy raczej nie można nazwać dziwnym, bo tak się uczy działania układów złożonych.

Zamawianie.

Nie tajemnicą jest też i to, że w czasach obecnych dość wielu z nas nabywa zabawkę taką jak Spacerail w wyspecjalizowanym sklepie internetowym i to za pomocą smartfonu. Tego typu zamawianie trwa zaledwie kilkanaście sekund, a potem czeka się te góra dwa dni na realizację. Kiedyś podobne zabawki lub ciekawsze kupowało się w sporych miastach w sklepach z bogatszym asortymentem, ale na chwilę obecną ta przejażdżka do większego miasta jest raczej tą zbyteczną opcją, bo takie rzeczy można o wiele łatwiej nabyć w sieci i wystarczy na te przedmioty poczekać zajmując się czynnościami o wiele bardziej przyjemnymi. Tak to obecnie wygląda, a raz na jakiś czas w sieci można nabyć tor dla kulek w formie wyszukanego rękodzieła, które też kosztuje wyjątkowo wiele. Problem tkwi jedynie w tym, że czegoś takiego raczej obecnie nie kupuje się dziecku, bo ono zapewne szybko uszkodzi opcję lepszą od fabrycznych.

Inne istotne prawdy.

Zabawka taka jak Spacerail jest tą wykonaną z dość taniego tworzywa i w tym tkwi kluczowa zaleta takowej, ale dla pewnej części nabywców to też i wada, bo ludzie wolą trwalsze zabawki, które to cieszą na dłużej. Plus tego rozwiązania tkwi natomiast w tym, że elementy z tworzywa wykonuje się szybko i równie szybko się je barwi na kolor niemal dowolny, czyli produkcja za pomocą form wtryskowych nie trwa długo, a granulat tworzywa może się szybko zamienić w niemal dowolną zabawkę w ciągu kilku godzin. Tego typu granulat w zabawki zamieniają rzecz jasna te dedykowane do tego maszyny, ale to nie jest zawiłe. Masowa produkcja w tym stylu pewną część nabywców zniechęci, ale jeśli patrzy się na to zagadnienie od innej strony, to z tego typu zabawką nie ma większych problemów. Jeśli zaś dziecko takiej nie uszanuje, to nabywca taki jak rodzic przynajmniej niw wyda na to zbyt wielu pieniędzy i ta prawda pociesza. Nie mniej jednak jeśli zabawka taka trafi do odpowiedniego dziecka, to nauczy je sporo o pewnych zagadnieniach fizycznych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl