Masz pytania ? Zadzwoń: +48 726 865 016

Produkt dnia
Kuchenka Turystyczna  GAZOWA Rozkładana na gaz kartusz
Kuchenka Turystyczna GAZOWA Rozkładana na gaz kartusz
99,90 zł 69,90 zł
szt.
Shiatsu 3D massager X-BODY Masażer ciała
Shiatsu 3D massager X-BODY Masażer ciała
169,99 zł 129,90 zł
szt.
Zestaw gorących kamieni do masażu
Zestaw gorących kamieni do masażu
169,99 zł 99,00 zł
szt.
Pistolet na podczerwień + insekt
Pistolet na podczerwień + insekt
151,50 zł
szt.
KUBEK 380 ML R515 ORNAMENT
KUBEK 380 ML R515 ORNAMENT
44,90 zł 29,90 zł
szt.
Zdrapka Przeżyć dla Pary
Zdrapka Przeżyć dla Pary
98,90 zł
szt.
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Jakaś część z nas doskonale wie o tym, że w czasach obecnych takie typowe modele rc to rzecz jasna dość pojemna kategoria. Mowa tu o tym, że jakąś część tego typu modeli stanowią te dla dzieci w wieku od czterech do ośmiu lat. Modele takowe to rzecz jasna autobusy, samochody wyścigowe, ciężarówki i koparki. Najtańsze z nich wykonuje się z typowego tworzywa i rzecz jasna w przypadku dzieci trwałość tych modeli nie jest raczej znaczną, bo niekiedy najmłodsi z tego przedziału wiekowego uszkadzają te zabawki w kilka miesięcy, choćby po to by wyciągnąć z takiej zabawki jeden z jej silniczków elektrycznych. Właśnie dlatego rodzice nie kupują dzieciom tych znacznie ciekawszych modeli, bo doskonale wiedzą o tym, że przedmiot ten zapewne ulegnie uszkodzeniu za jakiś czas. Takim przedmiotem może być nawet jakiś dron zaliczany do dość tanich. Takowe zazwyczaj latają po pokoju, bo nie poradzą sobie z dość silnym wiatrem, a poza tym to są bardzo lekkie i często nie posiadają nawet skromnej kamery.

Modele RC

Dron RC SYMA Z5 Dron RC SYMA Z5
Cena: 204,50 zł
szt.
zobacz więcej

Droższe modele.

Nie da się ukryć tego, że modele rc to także i te dość drogie zabawki. Mowa tu konkretnie o tym, że w tym przypadku także trafiają się samochody, ciężarówki, czołgi i nawet okręty wojenne. Takie modele niemal przez cały czas mogą być jedynie dekoracją na półce w typowym domu i raczej coś w tym stylu dostanie dziecko w wieku dwunastu lub czternastu lat. Takie modele rckolekcjonują także dorośli i to ze względu na znaczną liczbę ciekawie wykonanych detali, czyli w ich przypadku nie liczy się to by bawić się tego typu modelem, ale bardziej to, by tego typu sprzęt stał w domu i przyciągał uwagę gości. Raz na jakiś czas osoby dorosłe rzecz jasna mogą prezentować to, że model ten to ciekawa replika, która nie tylko jeździ, ale nawet strzela i co najważniejsze posiada też te specjalne głośniki imitujące wystrzały i pracę prawdziwego diesla zamontowanego w czołgu lub w ciężarówce wojskowej. Modeli tego typu nie da się zaliczyć do tanich, czyli to drogie zabawki dla nielicznych. Kluczowe znaczenie ma też i to, że rozsądni raczej nie sięgają po te modele, bo dla dość wielu ta opcja jest raczej przesadą.

Samodzielne wykonawstwo.

Ludzie uzdolnieni sami robią sobie modele z pianki modelarskiej i z wielu innych drobiazgów, które to da się nabyć w wyspecjalizowanych sklepach. Drobiazgi te swoje kosztują i co równie istotne trzeba mieć doświadczenie w tworzeniu tego typu modeli jeżdżących lub latających. Taki własny spory model rc to też innego typu utrudnienia, a konkretniej trzeba się też nieco znać na zagadnieniach elektronicznych, czyli na dobraniu odpowiedniego kontrolera rc do modelu, czyli do pewnej liczby jego funkcji. Zadanie to nie jest proste i dlatego też wielu z nas woli zakupić gotową zabawkę tego rodzaju, bo taka sprawia może i mniej frajdy, ale nie wydaliśmy zbyt wiele pieniędzy na tego typu opcję i nie męczyliśmy się tygodniami nad tym by działała poprawnie. Dlatego też ta gotowa opcja modelu rc ze sklepu to coś bardziej poprawnego, bo coś w tym stylu można i łatwiej i taniej zastąpić nowym i zbliżonym konstrukcyjnie modelem.

Metal.

Ciekawsze modele rc rzecz jasna wykonuje się w pewnym stopniu z metalu lub niemal wyłącznie z metalu. Nie da się ukryć tego, że taka zabawka ma swoją masę i co równie istotne jest wykonaną z dbałością o wiele kluczowych detali. Wada takowej tkwi w tym, że nie jest tanią i dlatego tylko nieliczni pasjonaci zainwestują w model rc, który to jest czołgiem, samochodem ciężarowym lub autem terenowym. Przedmioty takie są często ciekawą opcją dla miłośników zlotów tych poruszających się modeli. Ludzie tego typu tworzą dość rozmaite konstrukcje w skali, po to by model czołgu lub wywrotki budowlanej poruszał się w takim otoczeniu. Ten typ modelarstwa jest kosztownym, bo model tam nie tylko się porusza, ale też wykonuje różnego typu zadania na czas, a konkurencje tego typu wygrywają właściciele modeli, którzy wykonali swoje zadania i poprawnie i najszybciej ze wszystkich.

Drony.

Sklepy internetowe, które to wyjątkowo często sprzedają modele rc handlują także dronami i helikopterami rc. Wyjątkowo często są to rzecz jasna opcja zaskakująco tanie, a ich zalety ograniczają się niemal wyłącznie do możliwości lotu w typowym domu, czyli tam gdzie nie ma zjawiska takiego jak wiatr. Prawda tkwi też i w tym, że takie drony to często opcje dla dzieci w wieku do lat ośmiu lub dziesięciu, bo sklepy obracające dronami kosztującymi tyle co typowa para markowych butów regularnie nie sprzedają wyrobów takich jak DJI. One są raczej tymi atrakcyjnymi, ale dzieci nie używają takowych, bo markowy dron to sprzęt do regularnego zarabiania na kręceniu filmów reklamowych i dlatego typowe dziecko dostaje model z marketu lub ten pochodzący z dość taniego sklepu modelarskiego. Tak się dzieje głównie ze względu na to, że typowy ośmiolatek raczej nie będzie w sposób wybitny szanował drogiego drona i dlatego dostanie tani, który to będzie mógł uszkodzić w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Opcja na każdą kieszeń.

Wiele modeli rc nabywanych na serwisach aukcyjnych i w sklepach internetowych to opcje tanie kupowane, bo pierwszy model tego rodzaju dla dziecka, które dopiero co zaczęło szkołę podstawową zaawansowanym być nie może. Tak jest głównie dlatego, że chłopak, który ma od czterech do ośmiu lat tani model z tworzywa może zniszczyć w jakieś kilka tygodni, a niektóre dzieci wydobywają z nich silniczki elektryczne już w kilka godzin. Etap ten u niektórych dzieci trwa rzecz jasna dość długo i co najciekawsze rodzice po zakupieniu jednego lub dwóch modeli dla takiego dziecka zmieniają strategię, bo modelarstwo nie jest opcją ciekawą dla każdego. Nie mniej jednak taki tani model rc jest dobrym testem dla dziecka, które po pewnym czasie zacznie się zmieniać i bardziej dbać o własne przedmioty. Zaufanie takiemu zmieniającemu się dziecku musi rzecz jasna przyjść z czasem, bo trzeba się najpierw na dłuższą metę przekonać o tym, że dba o swoje zabawki, a potem zacząć dane dziecko wprowadzać w to bardziej zaawansowane modelarstwo i to krok po kroku, bo to ciekawa sprawa i często bardzo dobry patent na stres.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl